7 mágikus, csodatévő hely Magyarországon
Hallottál már az Attila-dombról, az Ördögszikláról vagy a Boldogasszony kövéről? Most többet tudhatsz meg róluk, illetve kiderül még számos érdekesség további mágikus, csodatévő helyekről is.
Szöveg: Balogh Mia
Te is hallottál már mágikus, csodatévő helyekről, amelyeket az emberek azért kerestek fel, mert gyógyulást reméltek? Ezekről hazánkban már a kereszténység előtti korban is terjedtek történetek. Őseink hittek abban, hogy a földfelszínt olyan láthatatlan energiavonalak hálózzák be, melyek metszéspontjain pozitív erők összpontosulnak. Nem véletlen, hogy egykor számos szertartás helyszínéül szolgáltak, és egy-egy templomnak is ezek a csomópontok adtak otthont.
A következő hat hazai, „mágikus, gyógyító” kirándulóhely a mai napig a legnépszerűbb zarándokhelynek számít. Ha csodatévő erőt nem is tulajdonítasz nekik, akkor is érdemes lehet ezeket felkeresni, mert egyébként a környezetük is gyönyörű – kirándulóhelynek is tökéletesek.
Mágikus, gyógyító helyek Magyarországon
1. Hegyestű, a félbevágott vulkán
Ha a Balaton északi partján jártok, a Zánka közelében húzódó Hegyestű vagy Hegyes-tű hegyet ejtsétek útba, a felhőtlen kikapcsolódásért és feltöltődésért. Könnyű sétával, vagy akár kerékpárral is feljuthattok, miközben a környék hegyvonulataira és a mélyben húzódó völgyekre nyíló egyedülálló kilátás, illetve a Balaton látványa vár.
“A beszámolók szerint a hegytető különleges hatást gyakorol a testre, amit az idelátogatók rendszerint úgy jellemeznek, mintha a növényekből és a mohával sűrűn borított kövekből áradó természetes energia hatására nyugalom áradna szét egész testükben.”
Egy Hegyestűn tett kimerítő kirándulás után – akár az itt húzódó energiavonalak, akár az érintetlen természet közelsége miatt – egész biztos, hogy erőteljesebbnek és egészségesebbnek érzitek majd magatokat. Engedd, hogy a színek, hangok, illatok magukkal ragadjanak!
2. A Föld szívcsakrája: Rám-hegy, Ferenczy-szikla
A Visegrádi-hegység legmagasabb pontján, Pilisszentkereszttől északra található a Rám-hegy és az előtte magányosan álló hatalmas kőtömb, a Ferenczy-szikla, melyről úgy tartják, a Földet behálózó energiavonalak találkozásának csomópontja. Vannak, akik szerint ennél a sziklánál van bolygónk gyógyítóerővel bíró szívcsakrája: a Föld itt erős energiát bocsát ki.
Milyen érzés lesz ellátogatni ide? Egyesek szerint olyan, mintha életerővel töltődnétek fel, és egyfajta belső nyugalom áradna szét a testetekben, sőt, mások azt mondják, a sziklát átölelve a Föld szívverését is meg lehet hallani.
Hogyan juthattok el oda?
A források formálta völgyek ölelésében található Ferenczy-sziklához a vízesések morajától visszhangzó, meredek sziklafalakkal határolt szurdokon keresztül, vadregényes ösvények mentén juthattok fel. Közben megfigyelhetitek a több száz éves erdő apró zörejeit, a tájat átjáró atmoszféra hatására pedig – mintegy eggyé válva az erdővel – önmagatokban is békére lelhettek.
Az okkult hagyomány szerint az ilyen nagy energiájú helyek hollétéről a vidéket borító dús, egészséges növényzet, a népes állatvilág és a kristálytiszta tavak is árulkodnak, a szabályos kör mentén kinőtt fák pedig, melyek tisztásai egykor misztikus szertartások helyszínéül is szolgáltak, a helyet átjáró pozitív energiák szemmel látható nyomai.
3. Különleges, mágneses erőtér: Attila-domb
A Tápiószentmárton mellett, a Kincsem Lovaspark lapos síkságából csak néhány méter magasan kiemelkedő Attila-domb nemcsak az itt feltárt híres vaskori ötvösművészeti régészeti lelet, az aranyszarvas miatt vált jelentőssé. A hiedelmek szerint a dombot keresztülszelő különleges mágneses erőterek és sugárzások révén a hely csodatévő hatással rendelkezik, ami miatt gyógyulni vágyók ezreinek zarándokhelyévé vált. A hun uralkodóról elnevezett domb sokak szerint aktív energiaáramlások színtere, mely segít az idelátogatóknak a testi és lelki egyensúly harmonizálásában.
Nem annyira hiszel az ilyesmiben? Attól még érdemes „megmászni” az Attila-dombot, gyönyörködni a végtelen alföldi táj szépségében, élvezni a madarak énekét és a nyugalmat.
4. Boldogasszony-halom, Püspökladány
Az alföldi város köztemetőjétől nem messze található egy kunhalom, melyen egy 13. századi kápolna romjai láthatók. Évekkel ezelőtt szakrális történelmi emlékhellyé nyilvánították, a gyógyulni járók úgy gondolják, hogy a kis épület földsugárzási övezetre épült, és a halom nevéből arra következtetnek, hogy Szűz Mária valamely ünnepe tiszteletére szentelték fel. A régészek körülötte Árpád-kori temető és falu nyomait találták, mindezt a tatárok pusztították el annak idején.
5. Gyógyító kőfejek, Esztergom
A vízivárosi Erzsébet Parkban találjátok a három hányattatott sorsú kőfejet, a város egyik zarándokhelyét. Eredetileg az esztergomi bazilikát díszítő, 9 hatalmas szoboralak (Szent István, Szent László, négy evangélista és három angyal) része voltak. De a 19. században készült műalkotás olyan rossz minőségű kőből készült, hogy az időjárás viszontagságait egy
idő után nem állták, így egy részük a kincstárba került, három fej pedig a Prímási Palota kertjébe.
Régen sorok kígyóztak a három kőfej előtt
Nem tudjuk, mikortól terjedt el a nézet, miszerint gyógyító hatással rendelkeznek. De volt idő, amikor sorok kígyóztak előttük, és most is mécsesek, virágok díszítik őket. Ha arra jártok, érdemes megnézni őket!
6. Ördögszikla, Pilisszentiván
Pozitív kisugárzást kibocsátó, fájdalom-és gyulladáscsillapító, harmonizáló és gyógyító helynek tartják a Pilisben található Ördögsziklát is. Azt mondják, gyógyító ereje három méteres körzetben a leghatásosabb.
Hogy miért?
Sokan a mélyben húzódó Szent György-vonalak (más néven: sárkányvonalak, Ley-vonalak) kereszteződésével magyarázzák a szikla állítólagos mágikus gyógyító erejét, de szerintünk könnyen lehet, hogy a természet közelsége, az itt áradó béke és nyugalom is tehet arról, hogy már a hazafele úton jobban érzitek magatokat.
7. Boldogasszony köve, Bükkszentkereszt
A Bükkbe készültök?
Akkor ne hagyjátok ki Bükkszentkeresztet és a Boldogasszony kövét.
A kő története nagyon érdekes: a néphit szerint Mária Jézus halála után nagy-nagy fájdalmában elindult világgá. Amikor erre a vidékre ért, elfáradt, és leült egy kőre megpihenni, ami megőrizte testének nyomát. Úgy tartják, aki ezen a kövön üldögél, kigyógyul betegségéből.
Hogy ez tényleg igaz-e, azt nem tudjuk, de vannak, akik arról számoltak be, hogy itt ücsörögve elzsibbadt kezük-lábuk, mások pedig megnyugvást találtak.
Energiaháromszög a Bükkben
Az ezoterikusok mérése szerint a Bükkben van egy energiaháromszög, melynek csúcsain a legerősebb az energiasugárzás. Az egyik ilyen csúcs a Boldogasszony köve. Akár hiszel az ilyesmiben, akár nem, szerintünk egyszer mindenképp érdemes megnézni, ha a Bükkben kirándultok a családdal!