Elhunyt Sajdik Ferenc, a Nemzet Művésze, Kossuth- és Munkácsy-díjas grafikus, a magyar karikatúra legnagyobb ikonja

A váci Tragor Ignác Múzeum Sajdik Ferenc családjával együtt mély megrendüléssel osztotta meg a szomorú hírt: szeptember 19-én családi körben, 95 éves korában elhunyt Sajdik Ferenc, a Nemzet Művésze, Kossuth- és Munkácsy-díjas grafikus, a magyar karikatúra legnagyobb ikonja.

Művészete több mint hét évtizeden át formálta és gazdagította a magyar kultúrát.

Karikatúrái, könyvillusztrációi és rajzfilmjei több generáció számára jelentettek örömet, humort és tanítást. Sajátos, egyedi látásmódjával felejthetetlen nyomot hagyott sokak életében.

A Tragor Ignác Múzeum különlegesen közeli kapcsolatban állt a művésszel, hiszen a váci Sajdik Gyűjtemény ad állandó otthont rajzainak, alkotásainak, valamint idén életmű- kiállítással is tisztelegtek előtte. Életművét és örökségét továbbra is tisztelettel őrzik.

Őszinte részvétünket fejezzük ki a családnak, barátoknak, a szakmának és mindazoknak, akik szerették és tisztelték őt.🕯️🖤

sajdik ferenc