Home Események koncert A Stereo MC’s visszatér Budapestre – táncra hív az A38 Hajón
Stereo MC's

helyszín

A38 Hajó
1117 Budapest, Petőfi híd
kategória

További info

Facebook esemény

dátum

nov 04 2025
Expired!

időpont

18:00 - 18:00

címkék

Budapesti

A Stereo MC’s visszatér Budapestre – táncra hív az A38 Hajón

A brit elektronikus zene egyik legmeghatározóbb csapata, a Stereo MC’s újra Budapestre érkezik! A ’90-es évek ikonikus együttese november 4-én az A38 Hajón hozza el azokat a ritmusokat, amikre egy egész generáció táncolt.

A ’90-es évek hangja – a Connected öröksége

Ha meghallod a Connected című dalt, valószínűleg már nem tudod kiverni a fejedből – nem véletlenül. A szám 1992-ben hódította meg a nemzetközi toplistákat, és a Top 20-ba is bekerült. Az azonos című album egészen a brit slágerlista 2. helyéig jutott, a zenekar pedig 1994-ben elnyerte a Brit Awards „Legjobb Együttes” és „Legjobb Album” díját is.

Gyerekkori barátokból világsztárok

A Stereo MC’s alapítói, Rob és Nick, gyerekkori szomszédok voltak – a közös zenei szenvedély hozta őket össze. A hiphop, a funk és az elektronikus zene iránti rajongásukból született meg a formáció, amely a ’80-as évek közepén indult hódító útjára.
Első lemezük, a 33-45-78 1989-ben jelent meg, majd turnéra indultak olyan nevekkel, mint a De La Soul, a Living Colour vagy A Certain Ratio.

Klubslágerek és nemzetközi turnék

A második album, a Supernatural olyan dalokat hozott, mint az Elevate My Mind vagy a Lost In Music – ezek igazi klubslágerekké váltak az Egyesült Királyságban és az USA-ban is.
A Happy Mondays-zal közös turné tovább növelte a hírnevüket, miközben remixeket készítettek többek között Madonnának, U2-nak, David Holmesnak, Queen Latifah-nak, Terranovának és a The Jungle Brothersnek is.

Saját kiadó és új korszak

2015-ben Rob és Nick új fejezetet nyitott: Connected néven saját kiadót alapítottak, amely nemcsak a Stereo MC’s zenéinek ad otthont, hanem a house, techno és más elektronikus műfajok feltörekvő előadóit is támogatja.

A Stereo MC’s 2025-ben is pörög

A zenekar idén az Egyesült Államokban kezdte a turnézást, és még a The Tonight Show Starring Jimmy Fallon műsorában is fellépett. Ősszel viszont Európa felé veszik az irányt – és természetesen Budapest sem marad ki a buliból!

November 4-én az A38 Hajón ismét felcsendülnek a klasszikusok, és garantált a retró energiabomba.

JEGYEK

The event is finished.