Home Események koncert Először koncertezik Magyarországon a Drink The Sea

helyszín

Akvárium Klub
1051 Budapest, Erzsébet tér 12.
Honlap
https://akvariumklub.hu/
kategória

További info

Facebook esemény

dátum

okt 27 2026

időpont

19:00 - 19:00

címkék

Budapesti

Először koncertezik Magyarországon a Drink The Sea

Világhírű zenészekből alakult szupercsapat érkezik Budapestre

Különleges zenei esemény várja az alternatív rock és az igényes, határokat feszegető hangzások kedvelőit 2026 őszén. Október 27-én első alkalommal lép fel Magyarországon a Drink The Sea, amelynek tagjai a nemzetközi rock- és alternatív zenei élet meghatározó alakjai közül kerültek ki. A zenekar az Akvárium Klub KisHall színpadán mutatkozik be a hazai közönségnek.

Több évtizednyi zenei tapasztalat egy színpadon

A Drink The Sea nem egy hagyományos zenekar, hanem egy olyan különleges formáció, amelyben több generáció és számos zenei világ találkozik. A csapat tagja Peter Buck, az R.E.M. legendás gitárosa és alapítója, Duke Garwood brit énekes-dalszerző, valamint Alain Johannes producer, zenész és dalszerző, aki olyan előadókkal dolgozott együtt pályafutása során, mint Chris Cornell, PJ Harvey vagy a Queens Of The Stone Age.

A zenekar további tagjai között található Barrett Martin, a Screaming Trees és a Mad Season egykori dobosa, valamint Lisette Garcia ütőhangszeres művész, aki a világ számos pontján mutatta be különleges zenei világát.

Kontinenseken átívelő alkotói folyamat

A projekt 2022-ben indult, amikor Alain Johannes és Barrett Martin közös improvizációi új zenei irányt nyitottak meg előttük. Az ötletből hamar nemzetközi együttműködés született: a zenészek Washington államtól kezdve Izlandon, Brazílián és Chilén át több helyszínen dolgoztak együtt új dalaikon.

A közös munka eredményeként megszületett egy dupla album, amely 2025-ben jelent meg. A budapesti koncerten ebből a különleges anyagból is hallhat majd ízelítőt a közönség.

A rock találkozása a világzenével

A Drink The Sea hangzásvilága nehezen sorolható be egyetlen műfajba. Az alternatív rock alapjaira épülő dalokban a világzene számos eleme is helyet kap. A hagyományos rockhangszerek mellett olyan különleges instrumentumok szólalnak meg, mint az arab oud, az indiai szitár vagy az indonéz gamelán.

Az eredmény egyszerre kísérletező, atmoszférikus és dallamközpontú, miközben minden tag saját zenei örökségét és tapasztalatait is hozzáteszi a közös hangzáshoz.

Ritka alkalom a magyar közönség számára

A zenekar neve egy Duke Garwood által írt dalszövegrészletből származik, zenéjük pedig jól tükrözi azt a kreatív szabadságot, amely a projekt létrejöttét inspirálta. A budapesti koncert különleges lehetőséget kínál arra, hogy a hazai közönség elsőként találkozzon élőben ezzel a rendkívüli formációval.

A Drink The Sea október 27-én az Akvárium Klub KisHall színpadán lép fel. A koncert igazi csemegének ígérkezik mindazok számára, akik nyitottak az új zenei élményekre, és szívesen hallgatják a rock, a világzene és az improvizáció határterületein mozgó alkotókat.

JEGYEK

  • 00

    Nap

  • 00

    óra

  • 00

    perc

  • 00

    másodperc